KONST / Litografier / Färglitografi 11391183
*
nr 1139 1183
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Axel Salto (1889-1961), Stilleben med äpplen, 79/310, motivet: 42x58
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:05:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 13:27:34
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Axel Salto
*
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Salto
nr 1139 1183
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Axel Salto (1889-1961), Stilleben med äpplen, 79/310, motivet: 42x58
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 13:27:34 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.Läs mer om Axel Salto